Aktualności

Alergia na pyłki traw?

Posted on

Najczęstszą przyczyną okresowego alergicznego nieżytu nosa i atopowej astmy pyłkowej w Polsce są alergeny pyłków traw. W czerwcu oraz w pierwszej połowie lipca, kiedy ich stężenie w powietrzu jest wysokie, osoby uczulone mogą cierpieć z powodu: napadowego kaszlu, ucisku w klatce piersiowej, duszności, nieżytu nosa, astmy.

Wideo

Diagnostyka molekularna alergii – wskazania i korzyści

Posted on

Pierwszą i podstawową korzyścią jest wskazanie przyczyny choroby alergicznej u pacjenta . Diagnostyka molekularna daje nam również możliwość przewidywania ryzyka wstrząsu anafilaktycznego, który, jak wiemy, zagraża życiu pacjenta.

Testy III generacji do diagnostyki molekularnej, w tym również test ALEX 2, możemy wykonać w każdym wieku po pobraniu niewielkiej ilości krwi od pacjenta..

Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części z serii Diagnostyka Molekularna Alergii.

Artykuły

Strategia diagnozowania alergii BOTTOM-UP

Posted on

W obecnej sytuacji epidemicznej zaproponowano diagnozowanie alergii przy użyciu strategii Bottom-up, ponieważ ograniczone zostały bezpośrednie wizyty lekarskie do tych niezbędnych a porady często udzielane są przez lekarzy telefonicznie lub poprzez Skype. Największymi zaletami strategii Bottom-up jest fakt, że zmniejsza liczbę kontaktów pacjent-lekarz-laboratorium, co w czasie zagrożenia epidemicznego jest konieczne.

Wideo

Alergia wziewna

Posted on

W alergii wziewnej bardzo ważne jest oznaczanie całego alergenu i poszczególnych molekuł. Szczególnie ma to zastosowanie w przypadku doboru odpowiedniej szczepionki odczulającej

Testy do diagnostyki molekularnej alergii pomagają wskazać, która molekuła odpowiada za pojawiające się objawy alergii wziewnej.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części z serii Diagnostyka Molekularna Alergii.

Wideo

Jak zbudowany jest alergen?

Posted on

Niewykryta alergia jest nie tylko uciążliwa, ale również niebezpieczna dla zdrowia i życia.

W rozpoznawaniu chorób alergicznych mamy nowe narzędzie diagnostyczne – są to testy alergiczne z krwi III generacji do diagnostyki molekularnej alergii IgE-zależnej.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części z serii Diagnostyka Molekularna Alergii.